Menu Produkty
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
4 / 4 artykułów
Osiągnięto maks. liczbę dla tej kategorii!
Usuń co najmniej jedną pozycję z kategorii, aby dodać inne.
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
został dodany do listy porównywanych produktów.
Dodaj artykuł
Aby porównywać produkty, należy je dodać do listy porównywanych produktów.
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów

Leksykon



Waterproof®


100% nylon.

Materiał poliamidowy z wodoszczelną powłoką przetwarzany przy wykorzystaniu technologii spawalniczej. Produkty są wodoszczelne.

WINDSTOPPER®


Absolutna wiatroszczelność:
Utrzymuje ciepłotę ciała i chroni przed wychłodzeniem przez wiatr.

Maksymalna oddychalność:
Zapobiega przegrzaniu i gromadzeniu się wilgoci, ponieważ pot jest łatwo usuwany w postaci pary wodnej.

Zalety membrany WINDSTOPPER®:

  • Blokuje przenikanie wiatru.
  • Zapobiega wychładzania ciała i mięśni przez wiatr.
  • Utrzymuje ciepłotę ciała.
  • Optymalnie odprowadza pot na zewnątrz.

Włókna kanalikowe


Włókna kanalikowe to termin ogólny oznaczający włókna poliestrowe o rurkowatym kształcie. Kształt ten umożliwia magazynowanie większej ilości powietrza przy mniejszej masie, a tym samym pozwala uzyskać lepszą izolację termiczną niż w przypadku włókien pełnych. Włókna kanalikowe stosuje się często jako izolację w postaci watoliny. Zobacz też Thinsulate®.

Pochodzące z języka greckiego terminy hydrofilowy/hydrofobowy oznaczają mniej więcej tyle co „kochający wodę”, „przyciągający wodę” lub „nienawidzący wody”, „odpychający wodę”.

Wiskoza


Wiskoza jest najbardziej „naturalnym” ze wszystkich włókien chemicznych. Pozyskuje się ją ze zregenerowanej celulozy (materiał wyjściowy: drewno bukowe lub świerkowe lub bawełna nienadająca się do przędzenia), którą przetwarza się na lekkie, miękkie materiały. Celuloza jest przetwarzana do postaci pulpy włókienniczej, która po zastygnięciu ponownie staje się czystą celulozą, bez zmian chemicznych. W zależności od połysku, struktury powierzchni i marszczenia wiskoza może „udawać” jedwab, bawełnę lub wełnę. Wiskoza jest bardziej chłonna niż bawełna, ale gdy jest mokra, charakteryzuje się słabą odpornością na rozdarcie i słabą wytrzymałością.

Odzież wykonaną z wiskozy można zwykle prać w programie do tkanin delikatnych, w temperaturze 30°C. Odzież taką należy jedynie lekko odwirować lub nie wirować w ogóle i rozwiesić na mokro. Zawsze jednak należy stosować się do instrukcji dot. pielęgnacji podanych na metce ubrania.

Wzór A


Wzór wykonania spodni z ochroną antyprzecięciową wskazuje na zabezpieczaną strefę nogawki. Dla spodni antyprzecięciowych przeznaczonych dla pilarzy typowy jest wzór A – przednia część nogawki jest odpowiednio zabezpieczona wkładką chroniącą przed przecięciem. Wzór A: częściowo chroni obie stopy, strefa zabezpieczająca zaczyna się nieco powyżej 5 cm od dolnej krawędzi nogawki i kończy się co najmniej 20 cm powyżej szwu w kroku, zachodzi po 5 cm po wewnętrznej stronie nogawki prawej i 5 cm po zewnętrznej stronie nogawki lewej.

powrót

Engelbert Strauss Sp. z o.o.

Tel
032 630 44 53
Faks
032 630 44 73
Wszystkie ceny plus ustawowy podatek VAT